Ako je to s jedením mliečnych výrobkov počas užívania Magne B6?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

trikrát denne užívam Magne B6. Kamarátka mi povedala, že 2 hodiny pred a 2 hodiny po nesmiem jesť mliečne výrobky. Na príbalovom letáku nie je nič také napísané.

Ako je to teda s jedením mliečnych výrobkov počas užívania Magne B6?

Ďakujem

Dobrý deň,

Je dobré si nechať odstup, pretože vápnik spomaľuje vstrebávanie Magnézia v čreve.
Hlavné je, aby ste tablety rovno nezapíjali mliečnym nápojom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová