Môže kombinácia antibiotík a mliečnych výrobkov dieťaťu uškodiť?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

moje dieťa užíva antibiotiká Ospen 1500.

Môže piť mlieko a jesť mliečne výrobky ako kaše, puding, jogurt, mliečne polievky?

V pribalovom letáku som také info nenašla, ale ktosi mi povedal, že sa to nesmie.

Môže kombinácia antibiotík a mliečnych výrobkov dieťaťu uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je pravda, že pri niektorých antibiotikách sa nemajú konzumovať mliečne výrobky. Dieťaťu to nijak neublíži, ale obsiahnutý vápnik zníži vstrebateľnosť a teda účinok antibiotík.

Ospen sú však penicilínové antibiotiká, na ktoré sa toto obmedzenie nevzťahuje. Vaše dieťa môže jesť aj mliečne výrobky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová