Ako sa užíva Diflucan?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

lekárka predpísala trojtýždňovej dcérke Diflucan, lebo má biely povlak na jazyku. V lekárni mi ho rozriedili a lekárka mi napísala dávkovanie (ml) na 3 dni.

Všade však len čítam, že mamičky len vytierali roztokom ústočka. Nám dali k tomu aj striekačku na priame dávkovanie do úst.

Ako ho mám teda správne dávkovať?

Má sa roztok skladovať v chladničke?

Ďakujem

Dobrý deň,

Diflucan je perorálna suspenzia na vnútorné užívanie. Na odmeranie presnej dávky slúži pribalená odmerná lyžička alebo striekačka.

Diflucan sa užíva nezávislé od jedla a má sa zapiť vodou. Použiteľnosť rozriedenej suspenzie je 28 dní. Nie je potrebné uchovávať v chladničke.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová