Aký časový odstup máme dodržať pri podávaní Cedroxu a Fenistil kvapiek?

Zodpovedané
1. jan 2020

Dobrý deň,

môj štvorročný syn začal kašľať. Teplotu nemá a nemá ani hlieny. V noci kašle a trošku počuť hlien. Lekárka povedala, že má angínu a dala mu Cedrox a Fenistil kvapky, aby pokojne spal bez kašľa. Naďalej mu mám dávať aj Calcium sirup.

Aký časový odstup máme dodržať pri podávaní Cedroxu a Fenistil kvapiek?

Aký ďalší sirup mu mám ešte dávať?

Antibiotiká berie synček prvýkrát.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je nutný odstup medzi antibiotikami a Fenistiilom. Calciový sirup mu takisto pomôže. Nepodávajte mu zatiaľ žiadne ďalšie sirupy, počkajte kým zaberú antibiotiká.

Jedine ešte odporúčam podávať k antibiotickej liečbe probiotiká, ako napríklad Biogaia, aby z nich náhodou nemal tráviace ťažkosti.

Probiotiká sa podávajú s odstupom aspoň dve hodiny od antibiotík.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová