Aký je rozdiel medzi liekom Bronchipret a Sinupret?

Zodpovedané
16. mar 2020

Dobrý deň,

môj dvojročný syn má husté soplíky a vlhký kašeľ.

Je účinnejší Bronchipret alebo Sinupret?

Vždy som tomu rozumela tak, že Sinupret je na horné dýchacie cesty a Bronchipret na dolné dýchacie cesty.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v podstate máte aj pravdu. Bronchipret obsahuje výťažky z brečtana, uľahčuje vykašliavanie pri zatečených prieduškách.

Sinupret obsahuje zmes 5 bylín, ktoré pôsobia protizápalovo a hlavne sekretolyticky. To znamená, že Sinupret uvoľňuje a rozpúšťa husté hlieny a tým zároveň uľahčuje ich vykašľanie a vysmrkanie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová