Aký liek je vhodný pre alergické dieťa na suchý kašeľ?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

syn je alergik a vo štvrtok doužíval antibiotiká. Dnes ráno sa zobudil so silným suchým dusivým kašľom, ktorý trvá celý deň. Boli sme na pohotovosti. Doktorka povedala, že dýchanie má čisté, ale vzadu počuť hlieny. Predpísala mu čapíky Prednison a odporučila nám zvýšiť aj dávku sprejov, ktoré má predpísané od alergológa. Na kašeľ mu dávam aj Stoptussin, len akosi ten suchý kašeľ nechce prejsť do produktívneho vlhkého.

Aký prípravok alebo liek by som mu mohla ešte kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate vek dieťaťa.

Na podporu vykašliavania je vhodný Mucosolvan Junior sirup. Zvýšiť príjem tekutín, aby sa hlieny ľahšie uvoľnili.

Vhodná je aj inhalácia Vincentky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut