Aký je vhodný prípravok na suchý a dusivý kašeľ?

Zodpovedané
22. nov 2023

Dobrý deň,

mám kašeľ a hľadám vhodný liek. 3 až 5x za deň vykašlem hustejší hlien.

Definuje sa takýto kašeľ ako suchý, keďže je taký 90% z dňa?

Aký je vhodný prípravok na suchý a dusivý kašeľ?

V lekárni mi dnes dali Stoptussin a Solmucol.

Je to správna kombinácia?

Aký máte názor na sirup Paxeladine?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa už objavil hlien, tak treba vysadiť Stoptussin a všetko na suchý kašeľ. Kašeľ Vám už prechádza da vlhkého produktívneho kašľa. Berte už len Solmucol.

Kombinácia Stoptussinu a Solmucolu nie je vhodná, nakoľko sa jedná o dva protichodné účinkujúce lieky.

Paxeladín je dobrý sirup, ak sa správne indikuje - na suchý a neproduktívny kašeľ.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie