Aký liek odporúčate na kašeľ pre 3,5 mesačného chlapca?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

môj 3,5 mesačný syn má kašeľ. Cez deň kašle málo, ale v noci a nad ránom ho soplíkov dusí. Tie mu stekajú a nevie sa vykašľať.
Dávam mu Sinupret.

Je to v poriadku, alebo navrhujete inú liečbu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pre také malé dieťatko je najvhodnejší Sinupret. Soplíky mu iba zatekajú, nedajú sa čiastočne aj odsať z nošteka?

Skúste ho dávať spinkať na vankúšik teraz keď kašle alebo mu podložte matrac v postieľke aby bol trošku v šikmej polohe. Takto mu bude v noci menej hlienov zatekať.

Inak podávajte naďalej Sinupret. Ak by sa pridružila teplota alebo iné ťažkosti, tak určite neváhajte a navštívte pediatra.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová