Čo pomôže 3,5 ročnému synovi na kašeľ?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

3,5 ročný syn užíva od piatku Sinupret na odporučenie lekára. Vraj nič iné netreba. Problém je, že stále viac a viac kašle, niekedy mu je až na zvracanie.

Inhalovať nedovolí a používame aj nosné spreje. Horúčku mal iba raz a soplíky má už miernejšie. Nič nevykašliava.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dobre fúkať nos, aby nezatekali hlieny.

Ak Sinupret nepomáha, zvolila by som Mucosolvan (ak je kašeľ vlhký). Ale nakoľko ste v sledovaní Vášho doktora, ktorý odporučil iba Sinupret, tak konzultujte s OL.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Pri viróze kašeľ trvá aj 2 týždne. Často sa zhoršuje pri ležaní ako zatekajú hlieny. Na to je naozaj najlepšia inhalácia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas