Aký liek pomôže na dráždivý a vlhký kašeľ ročnému synovi?

Zodpovedané
18. mar 2020

Dobrý deň,

môj ročný syn už týždeň kašle. A to hlavne v noci sa zobudí a ma záchvat kašľa. Je ťažko povedať, či je to suchý alebo vlhký kašeľ, keďže vykašliavanie sa neobjavuje stále.

Cez deň kašle pomenej, ale skôr viac vlhkejšie. Podávam mu Solmucol, Kalciovy sirup a Kalobu. Mal aj mierne soplíky, tie už odznievajú.

Je vhodne tieto lieky kombinovať?

Sirup Tussirex sme už skúšali, ten má byť na všetky druhy kašľa.

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

v noci môže byť záchvat kašľa spôsobený tiež tým, že mu zatečie soplík. Skúste ho načas dať spinkať na vankúšik, aby bol v šikmej polohe a menej mu zatekalo.

Môžte tieto lieky kombinovať, nie je to problém. Podľa toho čo popisujete, tak mu asi choroba pomaly odznieva. Kašeľ pri prechladnutí odchádza vždy ako posledný.

Pokračujte naďalej v liečbe.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová