Ako zbaviť 7-ročného syna dlhotrvajúceho kašľa?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

môj 7-ročný syn kašle približne 6 týždňov. Má vlhký kašeľ. Užíval postupne sirupy Bronchipret, Mucosolvan, Calcium, potom Sinupret s Kalobou. Lekárka mu neskôr predpísala antibiotiká Megamox, keďže kašeľ neustupoval. Teraz končí s užívaním druhých antibiotík (Klacid) a výsledky zo steru sú negatívne. Podávam mu aj Solmucol. Kašle však stále, robím mu už aj zábaly z bravčovej masti, pije čaje bylinkové a užíva Xyzal od alergologičky. Kašle hlavne ráno, ale aj cez deň.

Ako by som mu ešte vedela pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

možno by bolo vhodné ešte skúsiť režimové opatrenia (ak ste neskúsili): inhalácie, konvičkovanie nosa. Iné Vám bez vyšetrení neviem odporučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas