Aký liek pri dlhodobej bolesti kĺbov u 7-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

7-ročný syn sa pár týždňov sťažuje na bolesť kĺbov na rukách a nohách (ukazuje na lakeť a kolenný kĺb). Konzultovala som to s doktorkou a zatiaľ mi poradila, že v prípade bolesti dať Nurofen kľudne aj týždeň každý večer. A ak to nepomôže, tak sa ozvať a bude riešiť ďalej.

Nejako som sa s touto radou nestotožnila, Nufofen dávam iba pri teplote nad 38,5. Príde mi to ako dosť silné liečivo. Zatiaľ večer natierame konskou masťou, trošku vidím zlepšenie. Syn sa však sťažuje, a to hlavne k večeru. Cez deň ho to tak nebolí. Viem že to môžu byť aj rastové bolesti, ale hľadám nejakú alternatívu k tomu Nurofenu.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Nurofen okrem toho, že znižuje teplotu, tak má aj protizápalový účinok a účinkuje aj proti bolesti. Vyskúšajte ho podávať synovi a ak by to nezabralo, tak kontaktujte pediatričku.

Alternatívou môže pre neho byť aj paracetamol (Paralen, Panadol). Ten účinkuje proti bolesti, avšak nie proti zápalu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie