Aký prípravok je vhodný na posilnenie imunity 4-ročného a 1,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

môj 4-ročný synček je neustále chorý od času ako začal chodiť do škôlky. Od neho vždy všetko chytí aj mladší 1,5-ročný.

Aký prípravok im odporúčate na posilnenie imunity?

Na aké problémy sa používa Kalciový sirup?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe klinických štúdii odporúčam Imunoglukan sirup. Môžu ho užívať deti od 1 roka po konzultácii s lekárom.

Odporúča sa užívať 1ml na 5 kg telesnej hmotnosti 1x denne (ráno nalačno), a to dlhodobo.

Dôležitý je samozrejme aj dostatočný príjem vitamínov vo forme čerstvého ovocia a zeleniny. Dbajte aj na nosnú hygienu - inhalovanie.

Kalciový sirup sa užíva ako podporná liečba pri kašli alebo zachrípnutí.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut