Aký prípravok mi zaberie na nádchu v tehotenstve?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

pred pár dňami som zistila, že som tehotná. Podla tabuliek môžem byt v 4. týždni.Trápi ma silná nádcha, strašne mi tečie z nosa, nevládzem a som stále unavená.

Občas ma bolí v podbrušku ako pred menštruáciou. Beriem pre istotu progesterón.

Aký prípravok mi zaberie na nádchu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na nádchu v tehotenstve odporúčam vyplachovanie nosa počas dňa sprejom Aliamare. Je to roztok morskej vody s kyselinou hyalurónovou, ktorá chráni sliznicu.

Ak máte možnosť, doporúčam Vám to vyležať doma, aby Vám to prešlo čo najskôr.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová