Ako vyriešiť nádchu a bolesť hrdla v prvom trimestri?

mishrom
22. jan 2013

Ahojte ,
som v 1 trimestri teho., uplne na zaciatku. Dostala som silnu nadchu, kasel, a bolesti hrdla. Poradte mi, co mozem a co ucinne zabera? Zatial pijem lipovy caj, striekam do nosa morsku vodu Quixx a beriem homeopatika Homeogene. Zda sa mi vsak, ze nic nezabera. Poradte mi aj "babske recepty". Diki

qwen
22. jan 2013

sa mi zdá, že Bioparox. Je to sprej aj do nosa + nádstavec aj do hrdla ak by ťa bolelo, alebo si mala kašel.

xlucia
22. jan 2013

@mishrom chod doktorovi. mozno mas hnisavu anginu. vsetko treba preliecit, aby na to nedoplatilo babatko

karamel
22. jan 2013

hrdlo vyplachovat 5x denne cajovnikovym olejom, kory pridas do pohara s vodou, ucinne zabera🙂 do nosa stale len morske kvapky.

saska.t
22. jan 2013

@mishrom pozor na lipovy caj tehotnym sa odporuca len 1x denne

zvedavamt
22. jan 2013

@mishrom
najprv sa odkysli, prestan jest cukor a potraviny ktore prekysluju. Zozen si umeocot v predajni zdravej vyzivy, mozes ho pit vo vode, alebo na bolave hrdlo kloktat - mojej dcere odstranil za 2 DNI OZAJ HNUSNU HNISAVU ANGINU bez antibiotik.A navyse aj odkysluje organizmus. Ked uz tam budes opytaj sa na lotosovy koren od kasla a KUZU na posilnenie imunity aj od horucky, vyuzijes aj pri detoch .
Lipovy caj nie je moc vhodny pre tehotne, skus radsej rooibos cisty ak zozenies,ak nie tak aj ochuteny, ale nesladeny. A hlavne si oddychni,telo si vzdy povie ked uz toho ma dost a nezvlada kazdodennu zataz a tak cloveka polozi do postele, len v dnesnej dobe paralenu v rvoznych kabatoch clovek len hodi tabletku a ide dalej,kym...

mirka1611
22. jan 2013

ja som sa z toho dostala počas tehotenstva , litrami čaju s kilami citrónov, do nosa Physiomer (tiez je to vlastne roztok morskej soly), Osciloccocinum homeopatika, a aspon 5x denne sa 20 minut nadparovať nad bylinkami - kvoli kašlu,prieduškam.... Ak to uz bude aj potom velmi zle, tak môžeš kludne antibiotika Zinat - tie sa v tehotenstve bežne dávajú, ako jediné sa môžu....
@mishrom

mishrom
autor
22. jan 2013

U dr. som bola, je to len hrdlo, odporucila homeopatika.
co sa tyka nejakych rychlych receptov, poradte. Do predajne zdravej vyzivy sa dostanem najskor pozajtra, inak dobra rada, dakujem.

zabkalu
22. jan 2013

na hrdlo Florsalmin (je to výťažok šalvie) tiež mi to dali v lekárni v prvom trimestri. je to najlepšie na hrdlo a odvtedy používam len toto. ak by si mala aj kašel tak určite cibuľový čaj, ten môžeš popíjať, je hnusný ale zaberá tiež. A do nosa ten Physiomer, alebo Stérimar. no mne to nepomáhala, takže ja som používala len vreckovky a fúkala a fúkala... 🙂

alena0305
22. jan 2013

Kloktať bielym alkoholom (to mi poradil môj gynekológ)
cibuľový čaj - variť 2cibule po 15 minútach jablko a nakoniec majoránka
1-2dl. horúceho mlieka + lyžička medu a strúčik cesnaku
nejaké pastilky na cmúľanie - poradia v lekárni
čaj zo slezu - na zápal hrdla a suchý kašeľ
do nosa aj pinosol - olejové prírodné kvapky - voňajú ako ihličie

martina1305
7. feb 2013

pre tehulky odporucam kvalitnu prirodnu kozmetiku. tymianovy krem, tea tree olej, eukalyptovy olej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre