Aký sirup je vhodný pre 4-ročné dieťa na dráždivý prieduškový kašeľ?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

moje 4-ročné dieťa nemá teplotu a ani soplíky. Trápi ho kašeľ. Ten bol spočiatku suchý, dusivý, tak užívalo Stoptussin a kalciový sirup. Teraz začalo viac a silnejšie kašľať - ako keby prieduškovo. Najhoršie je to ráno, počas dňa je to lepšie.

Aký iný sirup by som mu mohla podať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa kašeľ zmenil na vlhký (objavil sa hlien, ktorý dráždi dieťa na kašeľ), tak je vhodné podávať mukolytiká. Podávať môžete Solmucol alebo Mucosolvan Junior sirup.

Zvyšujú vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčujú jeho vykašliavanie a zmierňujú kašeľ.
Dbajte na zvýšený príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut