Aký voľnopredajný liek je určený na syndróm nepokojných nôh?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

mám syndróm nepokojných nôh.

Aký voľnopredajný liek, alebo výživový doplnok je určený na syndróm nepokojných nôh?

V noci, kým zaspím je to hrozné.

Existujú na to aj nejaké lieky na lekársky predpis?

Ak áno, tak aké konkrétne?

Ďakujem

Dobrý deň,

syndróm nepokojných nôh je neurologická diagnóza. Odporúčam vyšetrenie neurológom, ktorý Vám na toto ochorenie predpíše adekvátnu liečbu (Pregabalin, Gabapentin).

Okrem nasadenia liekov je vhodná tiež domáca liečba zahŕňajúca cvičenie, masáž, kúpeľ (striedavo v teplej a studenej vode).

Z výživových doplnkov odporúčam magnézium a železo.

Magnézium Vám pomôže uvoľniť kŕče, môžete ho užívať tesne pred spaním, má upokojujúci účinok.

Železo zabezpečuje dostatočné okysličenie svalov ako prevenciu svalových ťažkostí.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut