Ktorý výživový doplnok je najlepší na zvýšený cholesterol?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som rodičom na Vianoce kúpiť nejaký výživový doplnok proti vysokému cholesterolu.

Ktorý výživový doplnok je najlepší na zvýšený cholesterol?

Sú lepšie tie na prírodnej báze, alebo tie, ktoré sú viazané na lekársky predpis?

Ďakujem

Dobrý deň,

voľnopredajné preparáty môžete užívať ako doplnok liečby určenej lekárom.

Lieky viazané na predpis zväčša obsahujú chemickú účinnú látku. Jej účinok nemôžme nahradiť výživovým doplnkom.

Ako účinné doplnky na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi Vám môžem odporúčiť tie s obsahom červenej fermentovanej ryže (Arterin, Cholestmizin).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut