Čím zmierniť dvojtýždňovú bolesť hrdla?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

už sú to dva týždne, čo ma strašne bolí hrdlo. Plus do toho dusivý neproduktívny kašeľ. Kýchanie sa mi pridružilo len včera. Bola som u lekárky, dala mi Suprax a Tantum Verde na cmúľanie, no to hrdlo bez zmeny. Nespím celé noci od bolesti.

Čo mi môže pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

chýba mi informácia ako dlho antibiotiká Suprax užívate.

Vymeňte pastilky Tantum Verde za sprej Strepsils Plus. Vďaka obsahu 3 liečiv má antiseptický, antibakteriálny a anestetický účinok. Je indikovaný pri silnej bolesti hrdla. Podľa potreby môžete aplikovať 2 vstreky maximálne 6x za deň.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut