Čo by mala obsahovať lekárnička pri výletoch do prírody a na dovolenku k moru?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, čo by mala obsahovať lekárnička.

Čo odporúčate mať v lekárničke pre jednoročné dieťa pri výletoch do prírody (hmyz, kliešte) a v lekárničke na dovolenku k moru?

Ďakujem

Dobrý deň,

v lekárničke počas dovolenky by ste mali mať:

  • lieky proti teplote a bolesti (Paralen, Nurofen sirup alebo čapíky) + teplomer,
  • lieky proti hnačke (Smecta) + rehydratačný roztok (Kulíšek),
  • ušné, očné, nosné kvapky (Burrow kvapky, Ocu-flash, Nasivin),
  • prípravky proti a po uštipnutí hmyzom (repelent, Fenistil gél),
  • lieky na alergiu (Fenistil kvapky),
  • dezinfekciu na rany, vodeodolné náplaste,
  • opaľovací krém s faktorom 50, Panthenol penu,
  • lieky, ktoré dieťa pravidelne užíva (ak také sú).

Na krátkodobé výlety do prírody by mal stačiť:

  • repelent (Predatorr Junior vhodný od 3 mesiacov),
  • náplaste a dezinfekcia.

Peknú dovolenku

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut