Je dračia krv a jazvečia masť vhodná pre 3-ročné deti?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

syn má 3 roky a často býva chorý. Viem, že si ešte len buduje imunitu a teraz bolo toho veľa, ale človek mu chce pomôcť. Je veľa zeleniny aj ovocia, chodíme von, dávam mu vitamíny C, D, no aj tak sa každé 2 týždne na neho niečo "nalepí."

Na internete som našla sadu na zlepšenie imunity a na zmiernenie sopľov a kašľa pri chorobe vhodnú od 2 - 3 rokov. Obsahovala sirup z prírodných bylín, rakytníkové guličky, dračiu krv a jazvečiu masť. No pri dračej krvi a jazvečej masti je veľakrát písané, že nie sú vhodné pre deti.

Môžu sa už 3-ročným podať?

Ak áno, v akých dávkach?

Ďakujem

Dobrý deň,

jazvečiu masť najskôr vyskúšajte len na kúsok kože. Ak nebude reakcia, tak môžete aplikovať na celý hrudník.

Všetky registrované výživové doplnky Dračia krv sú na Slovensku uvedené ako nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Sú určené na užívanie len dospelým osobám.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut