Aké prípravky sú vhodné na podporu imunity u škôlkarov?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prípravkov na podporu imunity u škôlkarov.

Aký máte názor na prípravky ako Dračia krv a bylinné sirupy proti kašľu?

Prečo sa odporúča ich užívanie až od 3 rokov veku dieťaťa, keď sú na prírodnej báze?

Čo iné by ste odporučili na podporu imunity pre deti v predškolskom veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri podávaní bylinných preparátov u detí venujte zvýšenú pozornosť vekovému ohraničeniu.
I keď ide o preparáty "len" na prírodnej báze, nie všetky sú pre deti bezpečné.

Dračiu krv neodporúčam, pre obsah alkaloidov, ktoré môžu u detí vyvolať alergickú reakciu.

Na podporu imunity môžete podávať Imunoglukán a počas zimných mesiacov vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut