Je možné kombinovať Femibion a Inofolic?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o vitamínoch Femibion 1.

Aký je Váš názor na tieto vitamíny?

Je vhodné ich brať pri plánovaní tehotenstva, alebo stačí obyčajná kyselina listová?

Ako postupovať, ak by som chcela začať užívať aj Inofolic?

Môžem kombinovať Inofolic a Femibion 1?

Ďakujem

Dobrý deň,

pred samotným otehotnením postačuje užívanie čistej kyseliny listovej v množstve 800 ug/denne. Odporúča sa, začať s užívaním minimálne 1 mesiac pred počatím.

Denná dávka Inofolicu je 2x1 sáčok. Začať môžete ktorýkoľvek deň cyklu. Kombinácia s Femibionom 1 je v poriadku. Oba preparáty obsahujú kyseliny listovú. V takomto prípade ju už samostatne neužívajte.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut