Je možné predísť novorodeneckej žltačke tak, že budeme dieťatku podávať Cebion?

Zodpovedané
20. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kvapiek Cebion u novorodencov. Mám negatívny RH faktor (krvná skupina 0-) a manžel pozitívny a zároveň to vyzerá tak, že bábätko bude mať nižšiu pôrodnú hmotnosť. A preto má vraj vyššiu pravdepodobnosť, že dostane novorodeneckú žltačku.

Dostala som radu, že je dobré podávať bábätku od prvého dňa Cebion ako prevenciu pred žltačkou.

Mohlo by mu to naozaj pomôcť a predišiel by novorodeneckej žltačke?

Je vhodné podávať tieto kvapky takému malému dieťatku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemám informácie o tom, či Cebion kvapky pomáha predchádzať novorodeneckej žltačke.
Deťom do jedného roka sa môže podávať len po konzultácii s pediatrom.

Určite svojmu novorodencovi nepodávajte žiadne lieky svojvoľne, ale poraďte sa s lekármi na novorodeneckom oddelení.

Cebion kvapky

Cebion kvapky je výživový doplnok s obsahom vitamínu C v kvapkách.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová