Je počas tehotenstva vhodnejšie užívať Inofolic alebo Femibion?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

užívam mesiac a pol Inofolic Combi Premium.

Mám ho užívať aj počas tehotenstva, alebo si mám radšej kupovať Femibion?

Je tam nejaký výraznejší rozdiel?

Stačí tieto produkty užívať prvý trimester alebo radšej dlhšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva je vhodné užívať Femibion. Obsahuje kombináciu vitamínov a minerálov, ktoré zodpovedajú potrebám tehotnej ženy (rozdelené podľa jednotlivých trimestrov).

Vitamíny odporúčam užívať po celú dlžku tehotenstva.

Najdôležitejší je príjem kyseliny listovej v dávke 800 ug denne minimálne mesiac pred plánovaným tehotenstvom a celý prvý trimester.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut