Je potrebné podávať skoro 3 ročnému dieťaťu rybí olej, keď má pestrú stravu?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

moje skoro trojročné dieťa má pestrú stravu.

Je potrebné podávať mu rybí olej alebo nejaký iný prípravok s obsahom omega 3 mastných kyselín?

Ďakujem

Dobrý deň,

Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k správnemu vývoju mozgu, zraku a nervových buniek. Naše telo si ich nevie efektívne vytvoriť samo. Musia byť dopĺňané prostredníctvom stravy príp. výživových doplnkov.

Ak je však strava dostatočná, nie je potrebné užívanie takýchto prípravkov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut