Je rybí olej menej alergénny ako ryba samotná?

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň,

syn má 1,5 roka a zrejme je alergický na ryby. Skúsila som mu ich párkrát naservírovať a vždy sa trošku vyhádzal. A to buď na tvári alebo hrudi.

Ako mu môžem nahradiť ryby, ktoré sú najlepším zdrojom omega 3 mastných kyselín pre správny vývoj mozgu?

Je rybí olej menej alergénny ako ryba samotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri alergii na ryby nie je vhodné podávať preparáty s Omega 3. Obsahujú koncentrovaný rybí olej.

Bohatým zdrojom Omega 3 mastných kyselín sú rastlinné oleje. A to najmä repkový.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut