Je Rotarix, ktorý nebol v chladničke použiteľný?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania Rotarix.

Pred mesiacom dcérka dostala prvú dávku a teraz v piatom mesiaci ju čaká druhá dávka. Problém je, že priateľ a ani doktorka mi nepovedali, že Rotarix sa má skladovať v chladničke. Ja som ho skladovala na suchom, tmavom mieste medzi ostatnými liekmi pri izbovej teplote.

Je ešte použiteľný, alebo ho mám zahodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mesiac je dlhá doba, počas ktorej bol Rotarix mimo chladničky, preto by som ho už nepoužívala.

Podľa dostupných údajov je očkovacia látka stabilná pri izbovej teplote 24 hodín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová