Ktoré psyllium odporúčate pre 14 mesačné dieťa, ktoré trpí častými zápchami?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

moje 14 mesačné dieťa máva časté zápchy. Snažím sa prispôsobiť stravu, no aj tak sa objavujú. V lekárni nám poradili psyllium.

Ktoré konkrétne odporúčate?

Ako ho dávkovať?

Je vhodné dávať psyllium preventívne na dennej báze?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nepomohla úprava stravy, odporúčam aj ja Psyllium.

Vo vašom prípade bude vhodné Topnatur Psyllium pre deti. Môžu ho užívať deti od ukončeného 6.mesiaca, naviac je obohatené o probiotiká.

Užíva sa na dennej báze v dávke 5 g, rozpustiť v 100 ml tekutiny. Nezabudnúť podať minimálne ešte ďalších 100 ml čistej tekutiny.

Účinok Psyllia spočíva v "napučiavaní" teda zväčšení svojho objemu, čím posúva žalúdočný obsah. Užíva sa 20 minút pred jedlom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut