Mám pokračovať v liečbe, keď sa mi na tele po lieku Amoksiklav objavili pľuzgiere?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

užívam antibiotiká Amoksiklav. Ráno som užila prvú tabletku a večer sa mi objavili na bruchu svrbivé vyrážky. Mám ich už aj na rukách, vyzerajú ako pľuzgiere. Penicilín som už brala a nikdy som nemala problém s nežiadúcimi účinkami.

Môžem pokračovať v liečbe, aj keď mám tento nežiadúci účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výskyte alergickej reakcie je potrebné liečbu antibiotikami prerušiť a kontaktovať ošetrujúceho lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut