Máme pokračovať v liečbe antibiotikami?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka mala v piatok teplotu do 38°C, ktorá trvala celú noc a aj cez deň. V sobotu sme išli na pohotovosť, kde mala všetko v poriadku. Hrdlo mala čisté, ale CRP bolo 34.

Lekárka váhala, či má predpísať antibiotiká. Nakoniec predpísala Summamed a prvú dávku som dala dcérke o 18 hodine. Potom už teplotu nemala. Vyzerá v poriadku.

Máme pokračovať v liečbe?

Príznaky choroby jej vymizli. Len na tváričke a ruke sa jej vyhodilo pár červených fľakov.

Ide o reakciu na lieky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v liečbe by som pokračovala a kožu odsledovala.

Ak by sa po podaní fliačiky opakovali, treba ísť k lekárovi. Môže ísť o reakciu na lieky, ale oveľa častejšie ide o tzv. parainfekčný exantém. Teda výsyp na koži v dôsledku ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas