Môže Locoid negatívne ovplyvniť vývoj našej dcérky?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

naša 8 ročná dcéra má od narodenia atopický ekzém. Väčšinu to začína od decembra do mája. S prestávkami musí používať Locoid 0,1%. To znamená, že ekzém vyliečime, cca 2 týždne vydrží a zase sa to zhorší.

Má urobené všetky alergologické vyšetrenia, podľa ktorých nie je alergická.

Môže Locoid negatívne ovplyvniť vývoj našej dcérky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vývoj Vašej dcérky to neovplyvní. Pri lokálnej aplikácii by sa nadmerné užívanie kortikoidnej maste prejavilo najskôr problémom s pokožkou. Pri nadmernom užívaní sa pokožka môže stenčiť až spriesvitnieť.

Takisto predpokladám, že ekzém nemá na rozsiahlych plochách tela. Preto by nemalo hroziť nejaké vývojové riziko.

Počas dní, kedy ekzém ustúpil určite nezabúdajte pokožku stále premasťovať, napríklad Excipial emulziou alebo aj inými mastnými krémami.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová