Môžem dať dcére masť Locoid i bez toho, aby som to konzultovala s lekárkou?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcérka má ekzém, ktorý ju svrbí a škriabe sa.

Môžem jej dať kortikoidnú masť Locoid i bez toho, aby som to konzultovala s lekárkou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mali by ste ísť samozrejme k lekárke, ktorá posúdi či je potrebné dávať kortikoidnú masť.

Avšak ak máte masť doma, predpokladám, že s ňou už máte skúsenosti a ste ju už dávali aj dcérke.

V tom prípade môžte natierať veľmi tenkou vrstvou postihnuté miesto. Nepoužívajte viac ako 2 týždne.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová