Môže mať vysadenie lieku Sertralin Actavis nejaké nežiadúce účinky?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

mám 17 rokov a už dva roky užívam liek Sertralin Actavis 125 mg kvôli posttraumatickej stresovej poruche. Chcem ho však postupne vysadiť.

Môže mať vysadenie lieku Sertralin Actavis nejaké nežiadúce účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa vyhnúť náhlemu prerušeniu liečby.

Pri ukončovaní liečby Sertralínom sa dávka znižuje postupne aspoň v priebehu jedného alebo dvoch týždňov, aby sa znížilo riziko abstinenčných reakcií.

Vysadenie lieku je potrebné konzultovať priamo s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut