Môže uškodiť liek Migralgin na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

plánujeme bábätko, zatiaľ teda nie som tehotná. Trápia ma časté a pomerne silné migrény. Migrénu mám 5 - 10x mesačne, niekedy aj 3x v týždni a potom 1 - 2 týždne nič. Hneď v začiatkoch záchvatu užijem 2 tablety Migralgin. Z lieku Sumatriptan som mala nežiadúce účinky.

Môžu tieto dávky Migralginu uškodiť bábätku v období, pokiaľ zistím, že som tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak to nie je nevyhnutné, liek sa nemá podávať u žien v 1. a 2. trimestri tehotenstva.
Užívanie lieku počas 3. trimestra gravidity je úplne kontraindikované (pre obsah kyseliny acetylsalicylovej).

Počas tehotenstva môžete pri migréne užiť čistý paracetamol (Paralen, Panadol).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut