Môže Utrogestan v druhom trimestri ublížiť bábätku?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

som v 17. týždni a doktor mi naordinoval Utrogestan orálne 3x1 tabletku. Mám ho užívať z dôvodu, lebo mávam bolesti v podbrušku aj v krížoch. Užívam aj Magne B6 2x1 tabletku.

Po prečítaní letáku som zistila, že Utrogestan sa má užívať iba v prvom trimestri. Mám obavy, či ho začať brať.

Môže Utrogestan v druhom trimestri ublížiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zvyčajne sa užíva v prvom trimestri.

V druhom a treťom ho niekedy gynekológovia používajú pri hroziacom predčasnom pôrode.

Len lekár, ktorý pozná Váš zdravotný stav môže určiť či benefit pri užívaní je vyšší ako riziko.

Užívanie lieku počas druhého a tretieho trimestra môže spôsobiť žltačku novorodenca.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová