Utrogestan

mirkatrencin
18. máj 2013

Máte skúsenosti s užívaním tohto lieku ? Ja za 2 týždne začínam 3. trimester. V letáku píšu na ranné udržanie tehotenstva, produkuje progesteron.
"Liek sa podáva aj na udržanie tehotenstva. Nie je však liekom vol'by pri všetkých typoch spontánnych predčasných pôrodov, predovšetkým nie pri abortoch, ktoré sú spôsobené genetickými komplikáciami (viac ako 50%)." a v ďalšom letáku píšu:
"Utrogestan sa v tehotenstve môže používať len v priebehu prvého trimestra a aplikuje sa len vaginálne. V priebehu druhého a tretieho trimestra môže používanie lieku vyvolať poruchy pečene a u novorodencov cholestatický ikterus."
Tvrdlo mi brucho a v nemocnici som dostala magnezko a tieto tabletky. Len teraz som zmätená, či ich mám užívať alebo radšej nie. Som na rizikovom.
Ďakujem

vierka80
21. máj 2013

Ahoj Mirka, ja som v 22tt a tiež som na rizikovom. Som po konizácii krčka, takže mi tiež hrozí predčasný pôrod. Utrogestan som brala 1. trimester potom len magnézium. Navštevujem aj rizikovú poradňu a lekár mi dnes znova predpísal Utrogestan tiež vaginálne. Ako druhú možnosť mi ponúkal serkláž čiže zašitie, že oba spôsoby majú v mojom prípade rovnaký účinok. Nakoľko sa tento môj lekár venuje aj genetike a prenatálnej diagnostike asi by mi takúto variantu neponúkol. Ak chceš, kukni si jeho stránku: http://www.prenatalzilina.sk Drž sa

evinkaaa
23. máj 2013

@mirkatrencin - ja som brala utrogestan od zaciatku tehu do ukonceneho 12tt. Ale potom uz som nemusela, kazali mi prestat a odvtedy ho neberiem, kedze nebolo treba. Brala som ho vaginalne 6tbl denne.

happyfrog80
23. máj 2013

ja som ho nebrala este a ani nebudem ,svinstvo

gabiiika21
23. máj 2013

Brala som ho preventívne prvý trimester. Potom som prestala dokým sa mi neobjavil problém s krvácaním. Mám nízko placentu tak mi ho znovu lekár dal ale budú dva týždne ako ho beriem a dosť, že vraj maternice je už dosť vyživená a som v 16tt a vždy len vag.

vierka80
23. máj 2013

dnes som sa lekára pýtala, že akú funkciu má Utrogestan v neskoršom štádiu tehotenstva? Povedal, že znižuje aktivitu maternice aby sa nevyvolal predčasný pôrod.

slniecko2551
28. máj 2013

Aj ja som ho brala,ale len do 12tt a tiez 6 tabliet denne vaginalne....ale potom uz nie..

zuzanka7834
22. jan 2014

@mirkatrencin
@vierka80
@evinkaaa
@gabiiika21
@slniecko2551 Ahojte zienky, neostal Vam nahodou doma zvysny Utrogestan? Surne ho zhanam, lebo v lekarnach sa uz dostat neda a Duphaston uzivat nemozem, lebo som nan alergicka. Prosim ozvite sa mi do IP, ak by ste nahodou este nejaky nasli na policke 🙂 Dakujem krasne!

slniecko2551
22. jan 2014

@zuzanka7834 pozriem...isto mam...brala som ho dost nezodppvedne...chichi

papalinka7
22. jan 2014

@zuzanka7834 mne ostal - ale iba 4tabletky..

labajka
29. jan 2014

@zuzanka7834 ešte ti ho treba? ja ho už nepotrebujem, môžem ti ho poslať

zuzanka7834
29. jan 2014

@labajka ahoj, dakujem, ze si sa ozvala, zobrala by som si ho. Poslem Ti ip 🙂

leria
2. feb 2014

no ja som začala 2 trimester a na kontrolu idem o týžden...... doktorka mi ale nepovedala, do kedy ho mam brat..... tak neviem ci este ten týžden vydržať...... ja by som ho najradšej vysadila, aj duphaston len neviem ci urobím dobre....

petelenka8
3. feb 2014

Utrogestan zda sa bude mat dlhodoby vypadok v SR, treba si ho kupit do zasoby alebo potom siahnut po inom preparate 😒 .

beruska2327
6. feb 2014

ahojte. mne vo viacerych lekarnach povedali, ze ho uz prestali vyrabat, a teraz len dopredavaju posledne zasoby.

petelenka8
8. feb 2014

@beruska2327 nahrada za neho by mal byt Lutinus

zuzole
8. feb 2014

Mne zostala cela krabicka utrogestanu.Ale kupovala som ho v Rakusku,kedze sa u nas nedal.kupit
Vysiel na.23 eur.ak by mal niekto zaujem,napiste.

beruska2327
9. feb 2014

@petelenka8 dakujem, ale dufam, ze ho uz nebudem potrebovat 🙂 som ho brala do konca 13tt a s nejakou pol-krabickou, co som este doma nasla, mi to akurat vyslo.

evickav
9. feb 2014

Prosim, nezostal niektorej utrogestan? Som 4+4tt a uz mam doma len na 12 dni
Dakujem

dankako
9. feb 2014

Žienky, a to nedostať Utrogestan už ani ne predpis? Ja som bola min. rok tehu a gynekológ mi predpísal toľko krabičiek a boli aj v lekárni. Teraz už nie je? Lebo je super...ja som ho brala teda asi vyše mesiaca a pol 2x denne vaginálne. Je super...

petelenka8
9. feb 2014

@dankako nie uz nedostat, predaj skoncil ☹ .

maricenka
13. mar 2014

Ja mam doma asi pol krabicky,keby dakto potreboval,poslem.

staskovci
2. júl 2014

Ja som ho dostala na recept v lekarni vo Vranove, doplatok 7 €, som v 30 tt, makne mi krcoka otvaram. Tiez verim doktorom, ze ich davkovanie utrogestanu, bude mat pre nas len pozitiva. Drzte sa a davajte na seba pozor.

jaelisabeth
30. júl 2014

v utrogestane je len taky hormon, ktory je telu zeny prirodzeny, takze celkom nechapem niektore negativne reakcie🙂 ak sa niekomu hormon netvori v dostatocnom mnozstve a da sa dodat, tak preco nie? ja som uz tiez v 2.trim. a podla vysledkov krvi musim stale brat plnu davku - dvakrat po 3. Ked som sa lekara pytala na to, co pisu v pribalovom letaku povedal, ze na podani tohto lieku injekcnou formou je pisane, ze moze byt podavany pocas celej doby tehotenstva a kedze maju tabletky to iste zlozenie, preco by tie zrazu mali byt len do prveho trimestra? Ze pokial mi hormon chyba, resp netvori sa ako ma, tak ho treba brat. A ja som zan velmi vdacna🙂.Nech to stoji co to stoji. Babatko to potrebuje, aby mu bolo vo mne bezpecne.
Inak uz je v niektorych lekarnach utrogestan dostupny. v Ziline je to sice asi len jedna lekaren, ale tam ho maju skoro stale. minule som kupovala v KE a tiez ho mali.

aska25
14. jan 2018

Dievčatá, beriem utrogestan od cca 13tt. Nemali ste pri utrogestane krce v podbrusku a bolest v krizoch? Ja ho beriem-vkladam asi 3 den a zacali mi taketo krce, neviem ci je to normalne. Dik

78michaela78
23. aug 2018

@aska25 koľko si ho brala do ktorého týždňa ??

micha444
6. nov 2019

Ahojte ostali mi krabičky z Utrogestanu, ak by niektora chcela piste do spravy.

alzbet171
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucecita
11. jan 2020

@alzbet171 ahoj, máš ešte na predaj utrogestan, prosím ťa?

alzbet171
11. jan 2020

@lucecita uz som posunula dalej ale mam napr.gonal pero,cetrotide,lanzetto,folandrol,crinone gel ak by bol zaujem.

lucecita
12. jan 2020

@alzbet171 ďakujem, už som zohnala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre