Môžem kombinovať lieky na riedenie krvi a myorelaxanciá?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom kombinácie liekov. Mala som trombózu, preto užívam 3x denne Vessel due f 250 LSU. K tomu ešte raz denne Xarelto 15 mg.

Trombóza ustupuje a chystám sa v januári na operáciu kŕčových žíl. Dnes mi ortopéd predpísal Sirdalud 2 mg a Aflamil 100 mg na bolesť chrbta.

Je možné tieto lieky kombinovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sirdalud môžete s liekmi na riedenie krvi bezpečne kombinovať.

To však neplatí pri lieku Aflamil. Patrí medzi nesteroidné protizápalové lieky. Pri ich súčasnom podávaní s liekmi Vessel Due a Xarelto môže dojsť k vzniku vredov v GIT s následným rizikom krvácania.

Kontaktujte lekára. Ten na základe Vášho zdravotného stavu zhodnotí, či je táto kombinácia pre Vás vhodná a bezpečná.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut