Môžem užívať vitamíny na vlasy počas dojčenia?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má rok a je dojčená. Ako darček som dostala vitamíny na Vlasy Bloom hair (tie,, od Plačkovej''). Na obale sa neuvádza, či ich môžem užívať počas dojčenia. Píše sa len, že po dohode s doktorom.

Môžem tieto vitamíny užívať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neodporúčam Vám užívanie týchto vitamínov počas dojčenia. A to konkrétne kvôli veľmi vysokej dávke biotínu. Odporúčaná denná dávka vitamínu B7 (biotínu) v tomto období je 50 mcg. Vo vitamínoch Queen Hair je 2500 mcg v jednom "gumíkovi".

Queen Hair

Queen Hair sú kombináciou vitamínov, minerálov a ďalších aktívnych látok.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut