Môžem si počas dojčenia dopĺňať vo vysokých dávkach vitamín D?

Zodpovedané
27. mar 2020

Dobrý deň,

dcérka má viac ako rok a ešte ju dojčím. Počas tehotenstva a ani počas dojčenia som nebrala žiadne vitamíny. Teraz mám pocit, že mi toho veľa chýba a chcem vitamíny doplniť.

Môžem si počas dojčenia dopĺňať vo vysokých dávkach vitamín D?

Môžem užívať akékoľvek vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas dojčenia môžte užívať všetky vitamíny, vrátane vitamínu D. Neviem aké dávky máte na mysli, ale môžte užívať vitamín D podľa odporúčaných dávkovaní jednotlivých výživových doplnkov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová