Aké cvičenia sú vhodné pri hyperlordóze?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom cvičenia pri hyperlordóze.

Aké cviky sú pri nej vhodné a čo odporúčate na kardio?

Beh, plávanie alebo bicykel, prípadne niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Spomínate hyperlordózu - prejavujú sa aj nejaké bolesti?

Ak nie, tak situácia nie je až tak vážna a s telom sa dá pracovať pozvoľne, aby sa naučilo kontrolovať pozíciu panvy a tvar chrbtice.

Ak sa už ale prejavujú bolesti, je dôležité začať tento stav riešiť a ideálne s odborníkom, ktorý zdiagnostikoval, že máte hyperlordózu.

Beh je určite najnáročnejší z aktivít, ktoré píšte. Avšak plávanie či bicyklovanie môžu byť skvelou a nie príliš záťažovou aktivitou pre Vaše telo. Kľudne sa do toho pustite a reagujte na odozvu Vášho tela.

Konkrétne cviky na “hyperlordózu” je pre mňa veľmi ťažké Vám v tejto chvíli menovať. Neviem totižto v akom tvare je Vaše telo. Preto doporučujem obrátiť sa na odborníka, ktorý hyperlordózu zdiagnostikoval a spýtať sa jeho/jej na inštrukcie.

Prípadne druhá možnosť je, že sa na Vás pozriem ja a nastavím Vám transformačný program ja na základe diagnostiky, ktorú spravíme.

Kľudne mi napíšte mail alebo zatelefonujte. Rád Vám poradím.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”