Aké cviky sú vhodné 6 mesiacov po sekcii?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cvičenia po sekcii. Pred tehotenstvom som sa venovala jumpingu.

Aké cviky sú vhodné 6 mesiacov po sekcii?

Kedy sa môžem vrátiť k jumpingu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste po sekcii, tak je potrebné sa po úplnom zahojení jazvy postarať o hlboké tkanivo, ktoré bolo zasiahnuté zákrokom tiež.

Vyliečená jazva je voľná a pohyblivá. V hĺbke necítite nepríjemnú bolesť. Ak nie je jazva volná, hovoríme jej aktívna jazva. V tom prípade sú na mieste techniky odporúčané fyzioterapeutom.

6 mesiacov po sekcii sú vhodné stabilizačné prvky pre panvu a aktivačné pre hlboký stabilizačný systém. K jumpingu sa môžete vrátiť až po zvládnutí spomínaných prvkov.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk