Je neinformovanie rodičov chorého žiaka o prebranom učive a úlohách v poriadku?

Zodpovedané
13. feb 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom informovania chýbajúcich žiakov o prebranom učive a úlohách. Dcéra je tretiačka. Doteraz im to ich triedna pani učiteľka vždy posielala na Edupage. Momentálne je však triedna PN a zastupuje ju nová učiteľka. Tá to odmieta robiť. Rodičom to nikto oficiálne neoznámil. Iba deťom v škole povedala, že si to musia zisťovať samé.

Problém je aj v tom, že z dôvodu minulých covid opatrení a zákazu vstupu rodičov do budovy školy (trvá do dnešného dňa) sa s druhými rodičmi poznáme iba minimálne. Ja osobne mám kontakt iba na dve maminy. Ak by boli deti naraz choré, čo sa bežne stáva, tak neviem odkiaľ budem zháňať informácie.

Je to naozaj iba na dobrovoľnosti učiteľov, alebo majú povinnosť informovať rodičov o učive?

Ďakujem

Dobrý deň,

učiteľ má povinnosť informovať o domácich úlohách žiakov, ktorí v škole chýbajú.

Je to náročné, keďže sa jedná o zastupujúcu pani učiteľku. Povinnosť tam však je.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie