Má učiteľ právo ponižovať žiaka?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

syn je prvák a vždy, keď nastúpi po chorobe do školy, tak triedna pani učiteľka povie: "Zase klameš, že si bol chorý". Vysloví to pred celou triedou a potom ho všetci považujú za klamára. Povie mu to aj napriek tomu, že sa preukáže ospravedlnenkou od lekára. So synom sa doma učíme, nemá zameškané žiadne učivo a je pripravený na každú hodinu.

Má učiteľ právo takto ponižovať žiaka?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, prečo sa pani učiteľka takto správa. Mali by ste si to spolu vykomunikovať. Ak je skutočne chorý, nemala by takto o ňom rozprávať.

Žiaľ, stretávame sa aj s tým, že rodičia si zoženú ospravedlnenky od lekárov a chodia s deťmi na výlety. Ale to nie je Váš prípad.

Pani učiteľka by mala brať do úvahy najmä to, že syn je pripravený, nemá zameškané učivo a že sa doma snažíte pracovať. Skúste sa s ňou pozhovárať. Zbytočne tak synček trpí.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie