Kedy mi vyberú stent?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

v 32. týždni som dostala obličkový záchvat. Bol mi zavedený stent. Bolesti pominuli, ale stent mi začal robiť problémy. Všetko ma dolu štípalo, rezalo a pálilo. Najlepšie mi bolo vtedy, keď som sedela.

Pred 10 dňami som rodila sekciou. Na urológii ma objednali na vybratie stentu až po šestonedelí. Stent sa však začal ožívať pri močení a robí mi problémy. Mám pocit ako keby mi vnútro chcelo vypadnúť. Vyhýbam sa návšteve wc.

Je šanca, že mi stent vyberú aj skôr?

Pri predošlom tehotenstve som mala toto isté a vyberali mi ho v pôrodnici. 5 týždňov po pôrode som dostala obličkový záchvat. Vybrali mi kamienky a odvtedy som mala pokoj až do terajšieho tehotenstva.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám oboznámiť vášho urológa s Vaším problémom.

Podľa vášho aktuálneho stavu a zotavenia sa po sekcií Vám určite navrhne vhodné riešenie.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová