Ako vyliečim chronický zápal močových ciest?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam chronicky zápal močový ciest a prekonala som asi aj zápal obličiek. V piatok som bola u lekárky, lebo som pociťovala bolesti v podbrušku a pri močení.

K lekárke som sa dostala po 3 dňoch liečby doma kapucínkovkou. Bolesti neprechádzali, tak som išla k lekárke, aby mi dala ATB. Mala som strach, aby zápal neprešiel opäť do obličiek. Pri vyšetrení bol moč úplne čistý, žiadne bielkoviny, krv a ani hnis.

Doktorka ma poslala na gynekológiu že môže ísť o zápal maternice. Nič z toho sa nepotvrdilo. Avšak žiadne lieky som nedostala a bolesti mám stále. Doma sa aj naďalej liečim kapucínkou a urologických čajom.

Cez deň bolesti nie sú moc silné, ale ráno ako keby som žiletky močila. Aj sa mi ťažko kvôli bolesti chodí.

Čo môžem ešte urobiť, aby som vyliečila zápal močových ciest?

Ďakujem

Dobrý deň,

do terapie doplňte brusnicový preparát. napríklad Urinal Acut, analgetiká pri bolestiach, pitný režim, udržujte sa v teple.

Ak by obtiaže neustupovali do 3 dní, navštívte obvodného lekára a poproste ho, aby Vám odoslal moč na kultivačné vyšetrenie.

Pri pozitívnom výsledku môže byť cielene zahájená ATB terapia.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová