Môžem cvičiť Kegelove cviky, keď som tretíkrát tehotná a mám diastázu?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

som tretíkrát tehotná a termín pôrodu mám koncom októbra.

Mám diastázu brušných svalov a oslabené panvové dno.

Môžem cvičiť Kegelove cviky?

Je možné počas tehotenstva zmierniť diastázu?

Môj gynekológ povedal, že mám oslabené šľachy na mieste nejakého kanálika. Vraj to tam je uvoľnené a môže vzniknúť hernia. Vraj sa to môže po pôrode upraviť.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Kegelove cviky sú jednou z možností ako si pomôcť.

Je mnoho prepracovaných konceptov ktoré počas tehotenstva pomáhajú zmierniť brušnú diastázu a aktivovať oslabené panvové dno. Ktoré sú najvhodnejšie pre Vás, neviem určiť.

Vhodné je nájsť si fyzioterapeuta, ktorý brušnú diastázu diagnostikuje a odporučí vhodné cviky na panvové dno.

Pokiaľ máte termín pôrodu koncom októbra, viete na sebe popracovať. Len treba začať 🙂

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk