Môžem obmedziť diastázu cvičením u fyzioterapeuta?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

už dávnejšie som si objavila pri zdvíhaní striešku nad pupkom. Som v 22. týždni tehotenstva a gynekologička mi povedala, že sa mám viac hýbať, lebo mám ochabnuté brušné svaly. Zistila som, že je to diastáza.

Ako by som mala pokračovať, aby som to obmedzila?

Nemala by som chodiť cvičiť k fyzioterapeutovi a kúpiť si tehotenský pas?

Ovplyvní to môj pôrod a je možné, že sa to vráti po pôrode späť, aj keď sa mi to takto výrazne prejavilo už v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam individuálne cvičenie s fyzioterapeutom. 22.týžden tehotenstva nie je prekážkou. Po pôrode sa diastáza sama do pôvodného stavu nevráti a taktiež jej bude potreba pomôcť cvičením.

Diastáza pôrod neovplyvní, ale je dobré byť v kondícii.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk