Pomáha reálne fyzioterapia po sekcii na posilnenie, lepšie zotavenie a zahojenie maternice?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

som po sekcii a rada by som sa poradila ohľadom fyzioterapie.

Pomáha reálne fyzioterapia po sekcii na posilnenie, lepšie zotavenie a zahojenie maternice a ostatných vrstiev?

Mám na mysli predovšetkým rôzne masáže jazvy a taktiež správne dýchanie na posilnenie brušnej steny. To mi odporučila fyzioterapeutka.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je potrebné sa po vybratí stehov o jazvu postarať. Ak jazva zostane neošetrená, môže v budúcnosti spôsobiť až ochorenia chrbtice, hlavne platničiek.

Po sekcii treba hlboký stabilizačný systém znova naštartovať, aby pracoval a držal vás pohromade.

Vypadnutá brušná stena a neošetrená jazva môže byť začiatkom väčšieho problému.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk