Môžem v 23. týždni tehotenstva užívať GlobiFer Forte + Femibion 2?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

som v 23. týždni a od začiatku tehotenstva beriem Femibion, najskôr 1, potom som prešla na 2. Cca pred 2 mesiacmi mi pani doktorka kvôli nižšej hladine železa povedala, že mám začať užívať GlobiFer Forte 2 tablety denne, tak som aj začala. Pozrela som si zloženie vitamínov Femibion 2, železo som nevidela.

Až teraz po 2 mesiacoch užívania oboch (s časovým odstupom vždy cca 1 - 1,5 hodiny) som sa zrazu ráno nejako preľakla a začala googliť, či to vôbec spolu môžem takto používať (2 tablety GlobiFer forte a Femibion 2). Nič som nenašla.

Mohla som ublížiť bábätku?

Mám nastavené správne dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nedostatku železa a anémii môžete kombinovať obidva preparáty na potrebný čas. Je potrebné kontrolovať hladiny hemoglobínu a železa.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič